Yılın Lojistikçisi Kim Olsun?
 
     
   
     
 


* Oylama sonuçları bilişim uzmanları tarafından detaylı olarak incelenmektedir.

** Oy verme sistemi Google Chrome, Mozilla Firefox, Yandex ve Opera internet tarayıcılarında çalışmaktadır. Oy verebilmek için bu tarayıcılardan birini kullanınız.
Oyunuzun geçerli olabilmesi için oy verme işleminden sonra ekranda "Oylarınız kaydedildi, Teşekkürler..." yazısını görmeniz gerekmektedir.

 
   
  Lojistik Ödülü ‘Atlas’a sahip olmak için aday olan yarışmacılarda, aşağıdaki özelliklere dikkat edilmesinde yarar vardır. Bunun için adayların tanıtımlarına bakılabilir. 

Özel ve kaliteli lojistik hizmetleri başarıyla geliştirmiş olmak
Mesleki eğitimlere destek vermiş, eğitimli personel çalıştırılmasına önem vermiş olmak
Doğanın ve çevrenin korunmasına azami düzeyde özen göstermiş olmak
Lojistik ve taşıma hizmetinin gerektirdiği emniyet kurallarına en üst düzeyde uymuş olmak
Şirketinin büyümesine katkıda bulunmuş olmak
Şirketini ya da başında bulunduğu birimi başarıyla yönetmiş olmak
   
  Aday Tanıtım Bilgileri
   
  Yılın En Beğenilen Lojistik Şirketi
   
  ABC Uluslararası Transport: Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
  Ceynak Lojistik: 1969 yılında kurulan Ceynak Lojistik, lojistik sektörünün ihtiyacı olan tüm yatırımları gerçekleştirerek, 'Uluslararası Lojistik Hizmetler Tedarikçisi' performansına ulaşmış köklü bir kuruluştur.
Dünya coğrafyasını ve Türkiye jeo-politiğini yakından tanıyan yapısıyla, hizmet kalitesini ve ticari dinamiklerini, tüm faaliyet alanlarına entegre ederek; dış ticaretin yoğunlaştığı Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin en önemli ticaret merkezlerinde faaliyet gösteren Ceynak, verdiği hizmetlerin tamamını "müşteri memnuniyeti"ni ilke edinerek yapılandırmış ve Türk ekonomisine geniş çaplı, modern tesisler kazandırmıştır.
Lojistik faaliyetlerin tamamında hizmet veren Ceynak Lojistik, Karadeniz'in en büyük limanı olan TCDD Samsun Limanı'nı ve Marmara Bölgesinde TDİ Tekirdağ Limanı'nı da bünyesine katarak, limancılık faaliyetlerindeki etkinliğini artırmıştır.
Ceynak Lojistik, geçmişten günümüze getirdiği tüm değerleri 'daima daha mükemmeli' arama felsefesi ile geleceğe taşıyacaktır.
   
  Ekol Lojistik: Ekol, 1990 yılında kurulan; taşımacılık, kontrat lojistiği, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında 15 ülkede kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren entegre bir lojistik şirketidir. Aklı, duyguyu ve bilinci birleştiren iş yapış modelini teknolojiden aldığı ilhamla destekleyen Ekol, her zaman müşterilerine entegre, esnek ve en etkin çözümleri sunar. Ekol 'ün hep bir adım ileride oluşu, yeterince iyiyle yetinmemesi müşterilerinin başarılarına hizmet ederken aynı zamanda çevresel, finansal, sosyal faydalar da sağlar.
Türkiye, Almanya, İtalya, Yunanistan, Fransa, Ukrayna, Bosna Hersek, Romanya, Macaristan, İspanya, Polonya, Çekya, Bulgaristan, Slovenya ve İsveç'te olmak üzere, kapalı alanı 1.000.000 m²'nin üzerindeki dağıtım merkezinin yanı sıra Intermodal taşımacılığa fırsat veren 6 Ro-Ro gemisi, haftalık 48 sefer yapan blok trenleri ve 5.500 aracıyla da Ekol, Avrupa'nın önde gelen lojistik sağlayıcıları arasındadır. Dağıtım alanındaki gücünün yanı sıra Ekol 'ün vaatlerini gerçekleştirmedeki en önemli gücü sahip olduğu insan kaynağıdır. Kusursuz müşteri memnuniyeti için bitmeyen bir enerjiyle hizmet veren 7.000'in üzerinde çok uluslu çalışanı, Ekol'ü başarıya taşıyan yolda çok önemli bir rol oynar.
   
  Lojisan Lojistik: Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
  Netlog Lojistik: Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
  Sarp Havacılık Lojistik: Sarp Lojistik, çift kat 66 palet yüklenebilen 2.800 mm iç yükseklikteki ısı kontrollü araçları ve XL400 sertifikalı mega treylerleri ile on-line izlenebilir Euro5, Euro6 ve CNG, LNG motorlu çekicileriyle yurt içi ve yurt dışı taşımalarında kurum içinde geliştirilen Nakliye Yönetim Sistemleri ve alanında uzman personelleriyle güvenilir ve ekonomik taşıma koşulları sağlamaktadır.
40.000 m2 kapalı alana sahip 152 metre mekik sistemi bulunan ve tam otomasyonla çalışan lojistik merkez, kurum içinde geliştirilen Depo Yönetim Sistemiyle işletilmektedir.
Sarp Lojistik, gelişen sektörel durumları izleyerek çalışanlarının değişime uyum sağlayacağı teknik ve kişisel gelişim eğitim olanaklarını sağlamaktadır. Kadın forklift operatörü projesiyle toplumsal cinsiyet eşitliğine verilen önem gösterilmektedir.
Entegre yönetim sistemleriyle ( ISO14001, ISO9001, OHSAS18001, ISO27001 ) kalite, çevre, bilgi güvenliği ve ISG politikaları odağında iş ortaklarına sunulan hizmetlerin standartları belirlenmektedir.
   
  Sarp Intermodal: Çevreci, ekonomik, güvenli ve transit sürelere sadık olan intermodal taşımacılığı Türkiye'de geliştirmek ve kullanım oranını artırabilmek amacıyla 2014 yılında kurulan Sarp Intermodal, gerçekleştirdiği yatırımlar ile ekipman havuzunu sürekli büyütüyor. Bu sayede farklı ihtiyaçlara yönelik intermodal çözümler sunuyor.
Avrupa'nın en büyük intermodal taşımacılık şirketleri ile yaptığı iş ortaklıklarıyla hizmet verdiği coğrafyayı düzenli olarak genişleten Sarp Intermodal, 3 taşıma modunu entegre kullanarak 3 kıtada 36 ülkeye taşımalar gerçekleştiriyor.
Çalışanlarının eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine önem veren şirketin çalışanlarının %34'ü kadın (yaş ortalaması 30,22), %66'sı erkektir. (yaş ortalaması 31,16)
Intermodal taşımacılığın doğası gereği çevreci yaklaşıma sahip olan şirket, Ekim 2018 itibariyle taşındığı yeni genel merkezini de çevreci değerleri göz önünde bulundurarak inşa etti.
   
  Süreç Lojistik: Sektörlerinin lider şirketlerine, kontratla butik ve kapsamlı lojistik hizmetler sunuyoruz. Müşterilerimizin lojistik süreçlerine, onların bir departmanı gibi çalışarak hizmet üretiyoruz.
Özel bir yazılımla, on-line olarak, dağıtım noktalarındaki bekleme süreleri, araç doluluk oranları, nokta maliyeti, teslim edilemeyen nokta sayıları, bunların nedenlerini ,vb. tüm süreçleri anında raporlayarak maliyetlerin düşmesini sağlıyoruz.
Hem müşterimize hem de müşterimizin müşterilerine memnuniyet anketleri ile de verdiğimiz hizmetin kalitesini ölçüyoruz.
İnsan kaynağımızı endüstri mühendisleri ve Lojistik lisans mezunlarından oluşturduk. Lojistik öğrencilerine staj olanağı sağlayarak insana yatırım yapıyoruz. Çevre ve doğayı korumak için araç filomuzu sürekli yenilemekteyiz.
   
  Yılın Lojistik Yöneticisi (Karayolu)
   
  Efe Göktuna (Fevzi Gandur Lojistik): Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
  Halil Itır (Ceynak Lojistik): 1965 Osmaniye doğumlu Halil Itır, askerlik görevini tamamladıktan sonra 1987 yılında Ceynak bünyesine katılarak lojistik sektörüne adım atmıştır.
Ceynak'ın Mersin'de bulunan 28 metrekarelik ofisinden Türkiye'nin en büyük lojistik operasyonlarını yürüten firma olma yolundaki zorlu süreçlerin her aşamasında görev alan Halil Itır, 30. yılını tamamladığı Ceynak'ta halen Pazarlama ve Lojistikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
İş hayatının dışında Cey Group'un "Üniversite-Sektör İşbirliği Projesi" kapsamında sektördeki 30 yıllık deneyimini gelecek nesillere aktarmak adına değişik kurum ve kuruluşların düzenlediği etkinliklerde aktif katılımcı ve konuşmacı olarak da yer alan Halil Itır evli ve 4 çocuk babasıdır.
   
  İbrahim Şeflek (İbrahim Şeflek Nak.): 1987 yılında Konya'da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Konya'da tamamladım. 2015 yılında Selçuk Üniversitesi Lojistik bölümünden mezun oldum. Şu anda Konya UND çalışma grubu başkanıyım. Pre-Intermediate seviyede İngilizce biliyorum.
Logitrans başta olmak üzere Lojistikle ilgili hem yurtiçi hem de yurtdışında düzenlenen fuar ve konferanslara genellikle katılıyorum. Firmamız 2003 yılından itibaren uluslararası karayolu eşya taşımacılığına başlamış olup, bende 2004 yılında firmamızda görev almaya başladım. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere ağırlıklı olarak Almanya ve sınırındaki tüm ülkelere kara yolu ile komple ve parsiyel taşımacılık hizmetleri vermekteyiz. Firmamızda başta ithalat operasyonları olmak üzere lojistik ile ilgili tüm birimlerde görev alıyorum.
   
  Murat Boğ (Ekol Lojistik): Murat Boğ 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisansını tamamlamıştır. Kariyerine 2002 yılında Proje Uzmanı olarak Ekol Lojistik'te başlayan Boğ, 2006-2013 yılları arasında farklı yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. 2013 yılı itibarıyla da Taşımacılık Grubu (uluslararası kara taşımacılığı, Intermodal taşımacılığı ve ulusal dağıtım) Genel Müdürlüğü görevine getirilmiştir.
   
  Yıldırım Ayday (Gülday Uluslararası Nakliyat): Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
  Yıldırım Yıldız (ABC Uluslararası Transport): Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
  Yılın Lojistik Yöneticisi (Denizyolu)
   
  Aslı Mete (Globelink Ünimar Logistics): 1979 yılında İstanbul'da doğan Aslı Mete, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Denizcilik sektöründeki çalışma hayatına öğrencilik yıllarında part-time olarak başlamış olup, mezuniyetinden hemen sonra Globelink Unimar Lojistik'te ihracat satış uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Globelink Unimar bünyesindeki 17 yıllık kariyeri süresince, çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulunmuş olup, son 1 yıldır Denizyolu Ürün Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Globelink Unimar'in en önemli ürünlerinden biri olan denizyolu taşımacılığında ithalat & ihracat; operasyon & satış tüm süreçlerinin gelişimi, kalitesi ve verimliliği üzerine çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca 2018 yılı içinde Utikad ve ITU Sürekli Eğitim Merkezi ile ortak olarak hazırlanan FIATA Diploma Eğitimine katılarak, denizyolu taşımacılığındaki 20 yıllık deneyiminin üzerine lojistik sektörünün tüm diğer süreçleri üzerine teorik ve pratik çalışmalar yapma fırsatı edinmiş ve eğitimi derece ile tamamlayarak "FIATA Diploma in Freight Forwarding" belgesini almaya hak kazanmıştır.
   
  Erkin Çelik (Link Denizcilik): Sektörümüze 2007 yılında Endüstri Mühendisliği fakültesini bitirmemin ardından giriş yaptım. Bu süreçte Mil Denizcilikte bir sene satışçılık ve Link Denizcilikte üç sene satışçı, üç sene satış müdürlüğü, iki sene genel müdür yardımcılığı görevlerinin ardından son iki senedir Genel Müdürlük görevini yürütmekteyim.
Link Denizcilik şirketlerimizi ekip arkadaşlarım ile birlikte hedeflediğimiz iyi noktalara taşıdık ve hedeflerimizi büyüterek daha ileriye taşımak için gayret gösteriyoruz. Ekip arkadaşlarımızın birçoğunu lojistik myo ve denizcilik okullarından seçtik, okullar ile devamlı iletişimde olarak yeni arkadaşları ekibimize katıyoruz.
Şirketimiz ve şahsımın piyasamızda olumlu değerler elde ettiğini düşünüyoruz, biz işimizi gönülden severek yapıyoruz, sektörün daha adaletli ve yasal olması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.
   
  Oğuz Tümiş (Samsunport): 1980-84 yılları arası Deniz Lisesi, 1984-88 yılları arası Deniz Harp Okulunda öğrenim gören Oğuz Tümiş, 1998 yılında da Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirmiştir.
1988 yılında Türk ve Alman Bayraklı gemilerde kaptan olarak denizcilik hayatına başlamıştır. 4 yıl boyunca Alman Danışmanlık Şirketinde Yönetim Danışmanı olarak çalışmış ve Türkiye'nin önde gelen firmalarına stratejik yönetim konularda danışmanlık hizmeti vermiştir.
2000 yılında Marport Limanı'nda limancılık hayatına başlamış ve Evyapport, Nemport, Limakport gibi Türkiye'nin önde gelen limanlarında Üst Düzey Yöneticilikler yapmıştır. Tüm limanlarda kayda değer gelişmeler yaşamış; konteyner, Roro, Ropax, intermodal kara terminalleri gibi yeni hizmet alanlarını işletmelere kazandırmış ve birçok otomasyon projelerini yönetmiştir.
Tüm limanlarda Entegre Yönetim Sistemlerini desteklemiş ve yönetmiştir. Sektörde yüzlerce çalışana IMDG Kod, IMSBC Kod, CTU Kod, CSS Kod eğitimleri vermiştir. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Oğuz Tümiş, halen Samsunport Limanında İşletme Müdürlüğü görevine devam etmektedir.
   
  Ömer Faruk Bacanlı (Busserk Liman İşl. ve Loj.Hizm.): 1977 İstanbul doğumlu, evli ve bir kız çocuğu bulunmaktadır. Ege Üniversitesi Makine, NYIT Finans ve sonrasında İşletme Master'ı yapmıştır. 2005 - 2011 yıllarında Arkas Holding bünyesinde MSC Gemi Acenteliğinde yöneticilik yapmıştır.
2011-2016 yıllarında kurucu yöneticisi olduğu Medlog Lojistik şirketinde özellikle demiryolunda ciddi yatırımlara imza atılmasında önemli role sahiptir. 2016 yılı itibariyle Liman işletmeciliği ve lojistik hizmetleri alanlarında Türkiye'nin lider markası konumuna gelen BUSSERK şirketinde üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır. İşletilen limanlarda; konteyner, proje kargo, genel kargo ve dökme yüklerde verdiği yükleme & tahliye hizmetlerine ilave olarak, lashing & unlashing, taşıma, gümrüklü / gümrüksüz depolama ve paketleme hizmetleri verilmesini yönetmektedir.
   
  Yılın Lojistik Yöneticisi (Havayolu)
   
  Bekir Kalkan (Asav Uluslararası Nak): Mayıs 2017 tarihinden buyana da Asav Uluslararası Nakliyat İzmir Şube Müdürü olarak görev alıyorum. Ekibim ile göreve geldiğim tarihten bu yana firmamızın da bize inancı ve desteği ile İzmir'de IATA acenteleri kargo kapasitesi sıralamasında 2.sıraya yükseldik. Öncelikle Özel kargolarda ve taşıdığımız tüm ürünlerde Kesintisiz Müşteri Memnuniyeti politikamız ile farklılık yaratma şevki ile yolumuza devam etmekteyiz.
İşimizin ana unsuru insan olması sebebiyle personelimizin sürekli gelişimine katkıda bulunmak şahsi olarak en çok önem verdiğim unsurdur. Konu eğitimler sayesinde bu yılı da öncelikle iş kazasız ve havacılık güvenlik kurallarına uygun olarak tamamlamayı başardık.
   
  Didem Şenses (Globelink Ünimar Logistics): Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
  Hasan Şafak (Fevzi Gandur Logistics): 1975 yılı Balıkesir doğumlu olan Hasan Şafak, Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulunda eğitim görmüştür. 20 yıllık uluslararası nakliye ve lojistik tecrübesine sahip olan Hasan Şafak, çok uluslu şirketlerde orta ve üst düzey yönetim tecrübesine sahip olup, 2018 yılı başında Fevzi Gandur Logistics ailesine katılmıştır.
   
  Yılın Depo Yöneticisi
   
  Ali Seven (Ceynak Lojistik): 1978 Niğde doğumluyum. Ekonomi mezunuyum 16 yıldır Ceynak Lojistik firmasında çalışmaktayım..
Son 10 yıldır samsun Şube Müdürü pozisyonunda görev yapmaktayım.
Bölgemizde dökme ve genel kargo depolamada lider konumdayız. Şubemizin son on yılda depolama tonajı yaklaşık 4 kat Cirosu ise 5 kat civarında artış göstermiştir. Son yılki depolama tonajımız 1.200.000 ton civarındadır.
Sektörde öne çıkan özelliğim sektöre sıfırdan başlamak, saha tecrübesi , mevzuat ve sektör bilgisi, yenilikçi teknoloji ve sistemleri takip etmek olarak sıralayabilirim.
Hizmette ana hedefim müşteriyi standartlara uydurmak yerine müşteri taleplerine göre iş geliştirmek olmuştur. Bu prensip personellerimin çalışma sisteminde de da ana prensiptir ve şube başarımızın temellerindendir. Ürettiğimiz tüm hizmetlerde ise, Ürün güvenliği, iş güvenliği ve çevre duyarlılığı ana prensiplerimizdendir.
   
  Mustafa Doğan (Lojisan Lojistik): Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
  Şefik Civan (Netlog Lojistik): Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
  Yılın Lojistik Tedarikçisi
   
  Ford Trucks: Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
  Nakliyerehberim: Nakliyerehberim 2003 yılında lojistik sektörünün tum paydaşlarını ve sektör çalışanlarının her türlü lojistik haberini almalarını sağlayan sosyal bir yazılım olarak geliştirilmiştir. Burada ki amaç tüm sektörün her konuda hızlı bir şekilde bilgi alış verişini sağlamak ve dolayısıyla lojistikte verimliliği en üst seviyeye çıkarmaktır.
   
  Oregon Teknoloji Hizmetleri: Ulusal Transit ve Ortak Transit Sözleşmesi kapsamında, Gümrük Bakanlığı'ndan kapsamlı teminat kullanma izni alarak, daha hızlı ve ekonomik çözümler üretmek üzere, 2011 yılında kurulan Oregon, elektronik ortamda T1/T2-TR ve ENS beyanı sunma imkanı sağlayan web tabanlı bir yazılıma sahiptir.
2017 yılında gerçekleştirilen yönetim değişikliği sonrasında, deneyimli yöneticileri ve uzman kadrosu ile müşteri odaklı ilerlemektedir.
Türkiye'de ve Almanya'da yerleşik bankalardan 220 milyon TL'lik teminat mektubuna sahiptir.
Ayrıca, 2017 yılı ortalarından itibaren 450 adet özmal konteyner ile kiralama hizmeti vermektedir.
Altyapı çalışmaları tamamlanan yeni Oregon sistemi, kısa sürede sektörün hizmetine sunulacatır.
Oregon, 250 lojistik işletmecisine kapsamlı teminat, 20 lojistik işletmecisine ise konteyner kiralama hizmeti vermektedir.
   
  SkyAir: Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
  Thermo King: Aday tanıtım yazısı göndermemiştir.
   
Aday tanıtım yazıları adaylar tarafından yazılmıştır.