Sık Sorulan Sorular

SORU: “Yılın Lojistik Atlası” için aday belirleme işlemini nasıl yapabiliriz?

YANIT: “Yılın Lojistik Atlası” için aday belirleme işlemini https://www.lojistikodulleri.com/online-yarisma adresindeki aday belirleme formunu doldurarak yapabilirsiniz.

SORU: Firmamıza uygun kategoride kurumsal başvurumuzu yaptık. Ayrıca firmamızı ve yöneticimizi “Yılın Lojistik Atlası” yarışmasında da aday gösterebiliyor muyuz?

YANIT: Evet aday gösterebilirsiniz. Lojistik Ödülleri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine başvuru esasına göre; sektörel dernekler ve yayınların temsilcilerinden oluşan bir jüri tarafından belirleniyor. Yarışmaya getirilen en önemli yenilik ise yeni bir kulvar daha açılıyor olması. Yılın Lojistik Şirketi; karayolu, demiryolu ve denizyolu kategorilerinde Yılın Lojistik Yöneticisi, Yılın Depo Yöneticisi, Yılın Kargo / Kurye Yöneticisi, Yılın Lojistik Tedarikçisi web sitemizden yapılacak aday belirleme süreci sonrasında gerçekleştirilecek online oylama ile sektör yöneticileri, sektör çalışanları, öğrenciler, kısacası sektöre ilgi duyan geniş bir kitle tarafından seçilecek. Kısacası kurumsal başvuruda bulunmuş olmanız “Yılın Lojistik Atlası” yarışmasına katılmanıza engel değil çünkü yarışma artık iki kulvarda birden sürecek.

SORU: https://www.lojistikodulleri.com/online-yarisma adresindeki “Yılın Lojistik Atlası” aday belirleme formundaki tüm alanları doldurmak ve tüm kategorilerde aday belirlemek zorunda mıyız?

YANIT: Hayır tüm kategorilerde aday belirlemek zorunda değilsiniz. Ancak en az bir kategoride aday belirleyip sizden istenilen bilgilerin girişini eksiksiz yapmalısınız. Ayrıca formun en alt kısmında yer alan “Ankete Katılım Bilgileri” bölümünün doldurulması da zorunludur.

SORU: “Yılın Lojistik Atlası” için adaylarımızı belirledik. Bu durumda aynı zamanda adaylarımız için oy vermiş oluyor muyuz?

YANIT: Hayır. Oy vermiş sayılmıyorsunuz. “Yılın Lojistik Atlası” yarışması iki kademeden oluşmaktadır. Birinci kademe aday belirleme, ikinci kademe ise belirlenen adayların oylanmasını içerecektir. Adaylar belirlendikten sonra aktif hale gelecek online oylama sisteminden dilediğiniz adaya oy vermeniz mümkün olacaktır.

SORU: Aynı belge altında sürdürülen faaliyetler için ayrı ayrı başvuru yapılabilir mi?

YANIT: Hayır. Örneğin L2 belgesi kapsamında sürdürülen C2 belgeli faaliyet için aynı belge ile hem C2 hem de L2 kategorisinde başvuru yapılamaz. Belge L2 ise başvuru bu kategoride yapılabilir.

SORU: Farklı belgeler ile başvuru yaparken ortak kriterler ne şekilde yazılır?

YANIT: Ayrılabilen değerlerin ayrılması gerekiyor. Aksi halde jüri, aynı rakamların mükerrer kullanıldığını dikkate alacaktır. Olumsuz bir değerlendirme yaşamamak ya da bölerek değerleri düşürmek istemeyen katılımcı, başvuru konusunda tercih yapabilir.

SORU: Bir firma birden fazla kategoride başvuru yapabilir mi?

YANIT: Evet, başvuru yapabilir ancak değerlendirme sonuçlarına göre her firma sadece bir ödül alabilir; hangi dalda ödül verileceğine jüri karar verir.

SORU: Kriterlerde belirtilen 5 slaytlık sunumdan daha fazla sayıda sunum gönderebilir miyiz?

YANIT: 5 slaytlık sunumdan daha fazla sayıda sunum gönderemezsiniz. Kapak ve teşekkür sayfası haricinde 5 slayt bulunan şirket tanıtım sunumları kabul edilir.

SORU: Kriter değerlendirmesinde neler baz alınacak?

YANIT: Ödüller, başvuru esasına göre dağıtılacak. Kriter değerlendirmesine başvuru formlarında yer alan 2011 ve 2012 yılı rakamları alınacak ve aradaki fark da değerlendirmede paya sahip olacak.

SORU: Sunumu İngilizce göndersek olur mu?

YANIT: Tüm tanıtım sunumları Türkçe olarak kabul edilmektedir.

SORU: Ödül başvurusunda istenenler haricinde başka bir belge gerekir mi?

YANIT: Başvuru için istenen belgeler yeterlidir. Ancak değerlendirme aşamasında firmalardan mali bilgiler için YMM raporu, istihdam için SSK bildirgesi gibi ek belgeler istenebilir.

SORU: Başvuruda bulunabilmek için herhangi bir ücret ödüyor muyuz?

YANIT: Hayır, yarışmamıza başvuruda bulunabilmek için herhangi bir ücret ödeme koşulu yoktur. Yarışmamız ücretsizdir.

SORU: Çalışan sayısına taşeronlar dahil mi?

YANIT: Hayır, bu sayıya taşeronlar dahil değil.

SORU: Şube sayısına tüm tesisler dahil mi?

YANIT: Evet, şube sayısına tüm tesisler dahil.

SORU: Jüri Özel Ödülleri neye göre verilecek?

YANIT: Öncelikli olarak, gelecek olan proje başvurularının jüri tarafından değerlendirilmesi ve oylanması ile belirlenecek. Ayrıca jüri, başvuru yapan firmalar arasında performansa bağlı olarak ödüllendirilmesini uygun bulduğu firmalara da ‘Jüri Özel Ödülü’ verebilir.

SORU: Jüri Özel kategorinize birden fazla sayıda ürün/hizmet/proje ile başvurabilir miyiz?

YANIT: Evet, bu kategoriye birden fazla ürün/hizmet/proje ile başvurabilirsiniz.  

SORU: Yarışma şartları hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim?

YANIT: Daha fazla bilgi için Yarışma Şartnamesi‘ni inceleyebilirsiniz.